03-10-2012 | 08:57 ч.

Младенов: Корпусът на мира оставя след себе си свобода и демокрация

Младенов: Корпусът на мира оставя след себе си свобода и демокрация

Novinite.bg


Корпусът на мира оставя след себе си изключително ценно наследство, заяви външният министър на България Николай Младенов по повод края на дейността на американската неправителствена организация в страната.


„Макар че днес отбелязваме края на дейността на Корпуса на мира у нас, това не бива да ни натъжава, защото той оставя след себе си свободата, демокрацията, уважението и готовността да помагаш на всеки, който има нужда", каза Николай Младенов.


Той посочи, че всички 1300 доброволци, работили в България, са показали, че собственият пример е най-добрият начин да научиш някого на нещо, предаде МВнР.


„Успешното ни сътрудничество през последните 20 години е резултат от съчетанието именно на това наследство с българската традиция на толерантност, откритост и добронамереност", допълни българският външен министър.


Николай Младенов изрази увереност, че всички добри практики и съвместни проекти ще продължат и в бъдеще.


Външният министър връчи благодарствени грамоти на Корпуса на мира и всички негови доброволци, както и на директора на представителството на организацията в България Майкъл Херингтън за приноса им в модернизирането на администрацията и изграждането на гражданско общество в България.

Беновска: Радев, можеш ли да управляваш България?!

Обзор на седмицата, излъчен в youtube ТВ Беновска пита-Радио К2, фейсбук страницата на предаването "Беновска пита", профила Iliana Benovska, Радио К2 и Канал 3 на 25-ти април 2026 година.

25-04-2026 | 15:30 ч.

Прочети повече

Беновска: Радев! Наркотици, простотия, хегемония на крадци-пътищари олигарси?! Накъде водите България?!

youtube ТВ Беновска пита-Радио К2, фейсбук страницата на предаването "Беновска пита", профила Iliana Benovska, Радио К2 и Канал 3 на 13-и юни 2026 година.

13-06-2026 | 19:30 ч.

Прочети повече