20-09-2012 | 00:33 ч.

ГЕРБ пак маха безплатния паркинг

ГЕРБ пак маха безплатния паркинг

trud.bg


За втори път съветниците от ГЕРБ в София предлагат да отпаднат стикерите, с които общинарите паркират безплатно в "синя" и "зелена зона". Докладът ще се гледа на сесия днес, а вчера бе одобрен с гласовете на ГЕРБ-ерите и от транспортна комисия. Преди седмица мнозинството в съвета се разцепи и 6-има от хората на Бойко Борисов гласуваха привилегията да се запази.



"Това е такова унижение към местната власт. С този популизъм се надявате, че хората ще преглътнат по-високите цени за паркиране", заяви съветникът Калоян Паргов (БСП), който протестно не гласува. Според него не е редно и съветниците, избрани от 8000 души, да плащат за паркинг, а назначените зам.-кметове и шефове на дирекции - не. Служебен паркинг имали и депутатите. Колегата му Георги Кадиев пък заяви, че заплатата му е 175 лв. и 20 ст., а всеки ден идвал до общината.

Беновска: Радев, можеш ли да управляваш България?!

Обзор на седмицата, излъчен в youtube ТВ Беновска пита-Радио К2, фейсбук страницата на предаването "Беновска пита", профила Iliana Benovska, Радио К2 и Канал 3 на 25-ти април 2026 година.

25-04-2026 | 15:30 ч.

Прочети повече

Беновска: Радев! Наркотици, простотия, хегемония на крадци-пътищари олигарси?! Накъде водите България?!

youtube ТВ Беновска пита-Радио К2, фейсбук страницата на предаването "Беновска пита", профила Iliana Benovska, Радио К2 и Канал 3 на 13-и юни 2026 година.

13-06-2026 | 19:30 ч.

Прочети повече