12-09-2012 | 01:25 ч.

„Газпром” ще купува синьо гориво от „Лукойл”

„Газпром” ще купува синьо гориво от „Лукойл”

monitor.bg


"Лукойл" се договори вчера с „Газпром" монополистът да изкупува синьо гориво от нефтодобивната компания. По-рано същия ден стана ясно, че от „Газпром" са решили да преустановят временно покупките на газ от частните производители в Русия. Ограниченията не засягат преноса на чужд газ и търговията с дъщерните предприятия на мегакомпанията.


В момента „Газпром" купува всеки ден по 42 млн. куб. метра от „Новатек" и по  27 млн. куб. м от „Лукойл". Веднага след като стана ясно решението на газовата компания, акциите на „Новатек" поевтиняха с 5% на Московската фондова борса. По официални данни през първата половина на годината добивът на газ в Русия е достигнал 338,673 млрд. куб. метра, което е с 2,8 на сто по-малко в сравнение със същия период година по-рано.

Беновска: Радев, можеш ли да управляваш България?!

Обзор на седмицата, излъчен в youtube ТВ Беновска пита-Радио К2, фейсбук страницата на предаването "Беновска пита", профила Iliana Benovska, Радио К2 и Канал 3 на 25-ти април 2026 година.

25-04-2026 | 15:30 ч.

Прочети повече

Беновска: Радев! Наркотици, простотия, хегемония на крадци-пътищари олигарси?! Накъде водите България?!

youtube ТВ Беновска пита-Радио К2, фейсбук страницата на предаването "Беновска пита", профила Iliana Benovska, Радио К2 и Канал 3 на 13-и юни 2026 година.

13-06-2026 | 19:30 ч.

Прочети повече