06-09-2012 | 21:25 ч.

Вдигат капитала на Общинска банка

Вдигат капитала на Общинска банка

sofia.bg


ДАРИНКА ИЛИЕВА


   Столичната община ще поиска свикване на общо събрание на акционерите на Общинска банка, на което да се увеличи капиталът на трезора. Това ще стане, след като Столичният общински съвет следващата седмица одобри оценките на вноската, с която кметството ще обезпечи своя дял. Общината ще участва с апорт на четири имота, оценени на 5,9 млн. лв., стана ясно вчера на заседанието на финансовата комисия към СОС. Става въпрос за 2 етажа от сграда, офиси и магазин. Имотите в центъра са оценени на 1422 евро за кв. м, а за офис в Младост сумата е 750 евро на кв. м. На общото събрание освен вдигането на капитала ще се гласуват и промени в устава, както и издаването на нова емисия акции. Не е ясно как ще отговорят на искането за вдигане на капитала миноритарните собственици на трезора - фирми, близки до бизнесмена Христо Ковачки, и дали ще запазят акциите си. Общината успя да си върне контрола над банката миналата година, след като дълго време тя беше управлявана от миноритарните собственици.

Беновска: Радев, можеш ли да управляваш България?!

Обзор на седмицата, излъчен в youtube ТВ Беновска пита-Радио К2, фейсбук страницата на предаването "Беновска пита", профила Iliana Benovska, Радио К2 и Канал 3 на 25-ти април 2026 година.

25-04-2026 | 15:30 ч.

Прочети повече

Беновска: Радев! Наркотици, простотия, хегемония на крадци-пътищари олигарси?! Накъде водите България?!

youtube ТВ Беновска пита-Радио К2, фейсбук страницата на предаването "Беновска пита", профила Iliana Benovska, Радио К2 и Канал 3 на 13-и юни 2026 година.

13-06-2026 | 19:30 ч.

Прочети повече